Yükleniyor...
Açık Öğretim Lises Genel Müdürlüğü, üniversiteye giriş hakkı kazanan fakat henüz mezun olamayan öğrenciler için beklenen açıklamayı yaptı.

“Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 31 Aralık 2018 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.” denmektedir.

Mezun olamayan öğrencilerimiz 31 Aralık 2018 tarihine kadar mezuniyetini belgelendirdikleri takdirde mağduriyet yaşamayacaktır.

 

Herhangi bir yükseköğretim kurumuna yerleşmiş ancak dönem sınavları sonucunda mezun olamamış öğrencilerimiz halk eğitimi merkezi müdürlüklerinden “İlgili Makama” hitaben yazılmış olan “mezun olabilir yazısı” ile kayıtlarını yaptırabilmektedirler.

III. dönem sınavları sonucunda mezun olan öğrencilerimizin diploma basım işlemleri devam etmektedir. Diplomaları basılmamış olan öğrencilerimiz halk eğitim merkezlerinden veya  e-devlet üzerinden geçici mezuniyet belgesi (çıkma belgesi) alabilirler.

EK SINAV İÇİN DUYURU
Ek sınavlar Açık Öğretim Lisesinin iş takviminde belirtilen dönem sınavlarından değildir. Bakanlık Makamının Oluru ile yapılmaktadır. Ek sınavla ilişkin bilgilendirme http://aol.meb.gov.tr/ internet adresinde yapılacaktır. Öğrencilerimizin takip etmeleri gerekmektedir.”

Yorumlar

    Yorum yapmak için üye olmalı veya üye girişi yapmalısınız.